Karty do ćwiczeń pamięci słuchowej, percepcji wzrokowej oraz struktury słownika umysłowego.


 Polecam karty pracy do ćwiczeń pamięci słuchowej oraz struktury słownika umysłowego.

Zestaw obejmuje m.in. 24 karty z ilustracjami oraz opisem hierarchii wyrazów w grupach leksykalnych (typu: zwierzę - pies - jamnik) (opisy na osobnej karcie do wycięcia i przyklejenia (lub zalaminowania) z tyłu zdjęć.

W zestawie także: 4 karty pracy z pytaniami do ilustracji (jak na załączonych zdjęciach poniżej) oraz 4 karty do ćwiczeń pamięci słuchowej i układania sekwencji (jak na załączonych zdjęciach).
Ćwiczenia hierarchii wyrazów (dokładnie hierarchii hiponimicznych w grupach leksykalnych) - przykłady: pieczywo - bułka - kajzerka, roślina - drzewo - brzoza - są szczególnie potrzebne / przydatne osobom z zaburzeniami mowy, zaburzeniami pamięci, z dezorganizacją struktury słownika umysłowego lub/i z trudnościami z dostępem do leksykonu umysłowego (magazynu pamięci werbalnej).

Oferowany zestaw może być bardzo pomocny w terapii afazji, zaburzeń przetwarzania słuchowego oraz SLI. Może się także przydać w terapii dysleksji.
Oferowane karty pracy wspomagają pamięć słuchową oraz funkcje lewopółkulowe (sekwencjonowanie, porządkowanie linearne), których sprawność jest ważna w terapii mowy.Cena 11 zł. Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy: fundacja@mediko.org.pl

Powrót do strony głównej - link.


Komentarze

O autorze:

Magdalena Raczkowska - Babczyk - mgr psychologii, filologii, neurologopeda, terapeuta.
Zapraszam do kontaktu - zakładka: O mnie - oferta, kontakt, współpraca.

.

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ