Sekwencje dźwiękowe - ćwiczenie lewej półkuli i pamięci słuchowej.

 

materiały do cwiczeń pamięci i sekwencji

 Polecam karty usprawniające pamięć słuchową i mowę. Zestaw zawiera 50 kart ze zdjęciami przedmiotów wydających dźwięki (nie tylko instrumentów) oraz pytaniami. Karty do rozwoju oraz terapii mowy i słuchu - proste do wykorzystania (prowadzą krok po kroku, od poziomu łatwego po trudniejsze). Dla rodziców, opiekunów, nauczycieli, terapeutów.

Materiały w formie pdf, do samodzielnego wydruku (karty nie mają ścieżki dźwiękowej).

Załączone zdjęcia obrazują sposób wykorzystania i wybrane karty. W sumie jest ich 50. DLA KOGO SĄ POLECANE KARTY: 🔷 DLA DZIECI I OSÓB STARSZYCH MAJĄCYCH TRUDNOŚCI Z PAMIĘCIĄ SŁUCHOWĄ (zapominają dłuższych wypowiedzi, pamiętają tylko końcówkę lub fragmenty) 🔷 DLA DZIECI I OSÓB STARSZYCH MAJĄCYCH PROBLEMY Z MYŚLENIEM OPERACYJNYM (mają trudności z przekształcaniem usłyszanych komunikatów) 🔷 DLA DZIECI I OSÓB STARSZYCH MAJĄCYCH TRUDNOŚCI Z PLANOWANIEM (planowaniem wypowiedzi, planowaniem czynności) 🔷DLA DZIECI I OSÓB STARSZYCH MAJĄCYCH PROBLEMY Z UWAGĄ SŁUCHOWĄ (trudności z wyodrębnianiem informacji znaczących z szumu). Propozycje - jak pracować z kartami - znajdują się na załączonych zdjęciach. Polecam. Karty są w formacie A4 - proponuję ustawić podczas drukowania 2 strony na arkusz.

karty do ćwiczeń lewopółkulowych

jak cwiczyć pamięć

karty pracy sekwencje muzyczne


Cena 11 zł.


Powrót do strony głównej - link.


Zapraszam też do dołączenia do założonej przeze mnie grupy na fb: AFAZJA, zaburzenia przetwarzania słuchowego, ORM (opóźniony rozwój mowy) - materiały do terapii https://www.facebook.com/groups/afazja


Komentarze

O autorze:

Magdalena Raczkowska - Babczyk - mgr psychologii, filologii, neurologopeda, terapeuta.
Zapraszam do kontaktu - zakładka: O mnie - oferta, kontakt, współpraca.

.

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ