O MNIE - oferta, kontakt i współpraca   Jestem psychologiem, logopedą i certyfikowanym terapeutą integracji sensorycznej. Ukończyłam studia psychologiczne w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, filologiczne na Uniwersytecie Śląskim, podyplomową logopedię oraz szereg kursów i szkoleń (w tym Neuropsychologię kliniczną dziecka, Monachijską Funkcjonalną Diagnostykę Rozwojową oraz kwalifikacje pedagogiczne). 

   Posiadam uprawnienia diagnostyczne wynikające z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 09.08.2017 w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej (numer uprawnień 19/04/10/19/SB5).
 
Oferuję pomoc:

neurologopeda slask okolice bedzina dabrowy górniczej


  • Rodzicom wcześniaków, niemowląt i małych dzieci pomagam we wczesnym wspieraniu ich rozwoju - pomagam zdiagnozować objawy nietypowego zachowania, trudności z rozwojem poznawczym, komunikacją i kształtowaniem aparatu mowy. Zwracam uwagę na funkcje prelingwalne (przed-językowe) i prowadzę terapię opóźnionego rozwoju mowy. 

  • Z dziećmi w wieku przedszkolnym ćwiczę prawidłową wymowę ( TERAPIA MOWY ) oraz śmiałość w pokonywaniu pierwszych przeszkód:
- emocjonalnych i poznawczych (wycofanie, lęki, stres, nadpobudliwość, zaburzenia koncentracji,  ADHD, brak pewności siebie, mutyzm)

- społecznych (pomagam dzieciom z problemami zachowania, a także dzieciom, u których jest podejrzenie Zespołu Aspergera oraz zaburzeń ze spektrum autyzmu - więcej o tym w artykule WCZESNE WSPARCIE MOWY U DZIECI Z PODEJRZENIEM ZESPOŁU ASPERGERA oraz PODEJRZENIE ZESPOŁU ASPERGERA - I CO DALEJ?) Jestem autorką publikacji: "Profilaktyka zaburzeń motywacji u dzieci z Zespołem Aspergera" (w: Współczesne problemy profilaktyki szkolnej i rodzinnej, Wydawnictwo Scriptum).

              neurologopeda dla mlodziezy slask- sensorycznych (diagnozuję i prowadzę terapię integracji sensorycznej - artykuł: TERAPIA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ oraz: JAK WYGLĄDA SESJA TERAPII INTEGRACJI SENSORYCZNEJ.
Prowadzę muzykoterapię z wykorzystaniem wielu instrumentów z różnych zakątków świata (więcej o terapii słuchu w artykule o MUZYKOTERAPII NEUROLOGICZNEJCZASOWYM PRZETWARZANIU DŹWIĘKÓW oraz w TERAPII SŁUCHU

Pomagam dzieciom z zaburzeniami neurorozwojowymi i zespołami genetycznymi.
Prowadzę terapię ręki (I i II stopień wspomagania: terapia ręki w usprawnianiu grafo-motoryki, terapia ręki w usprawnianiu mowy)

  • Z młodzieżą w wieku szkolnym pracuję nad zdrowiem psychicznym, rozwojem osobistym oraz mową i komunikacją:
- pomagam w dysleksji, dyslalii, afazji - artykuł RODZAJE AFAZJI,
- wspieram rozwój sensoryczny na terapii SI,
- pomagam w problemach emocjonalnych

         
  • Dorosłym oferuję pomoc neurologopedyczną:
- terapię neurologopedyczną mowy dla osób z uszkodzeniami i dysfunkcjami układu nerwowego: terapię afazji (artykuł AFAZJA - DUŻA LISTA ĆWICZEŃ), dysartrii, zaburzeń poznawczych po urazach głowy i udarach,
- terapię zaburzeń orientacji w czasie,
- terapię osób ze sprzężonymi zaburzeniami,
- terapię zaburzeń głosu.

    
Kontakt pod numerem telefonu: 605 333 400
lub poprzez email: epdf.kontakt@gmail.com


Strona www jest jeszcze w budowie
ale postaram się sukcesywnie
dodawać artykuły i materiały.
Pozdrawiam, Magdalena R. Babczyk.  

O autorze:

Magdalena R. Babczyk - mgr psychologii, filologii, logopeda, terapeuta.
Zapraszam do kontaktu - zakładka: O mnie - oferta, kontakt, współpraca.

.

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ